Skip to main content

Casper CHY Windows 7 Bilinmeyen Aygıt Çözümü! (ACPI\PNPB006)

Orjinal olarak windows 8.1 yüklü gelen Casper CHY modeli laptopa Windows 7 kurduğunuz zaman sorunların ardı arkası kesilmeksizin ortaya çıktığını göreceksiniz. Bunların bir tanesi ise Bilinmeyen Aygıt isimli donanım kimliği ACPI\PNPB006 olan Driver sürücüsü eksikliğidir.

Sürücüler

Windows 7 32 Bit Kullanıcıları Buraya tıklayarak eğer ki Windows 7 64 Bit kullanıyorsanız Buraya tıklayarak ilgili sürücüleri indirin. İndirdiğiniz sürücüyü winrar aracılığı ile çıkarın. Aygıt Yöneticisinden bilinmeyen aygıt’a Sağ tıklayıp ardındna Sürücü yazılımı güncelleştire basıp 2. Seçenekteki bilgisayarımı tara ya basın. İlgili pencereden masaüstüne çıkardığınız klasörü gösterin. Aygıt yazılımı otomatik yükleyecektir.

Casper CHY Windows 7 Parlaklık Sorunu!

Windows 7 Kurulumu ardından diğer karşılaşacağınız bir sorun ekran parlaklığının düşmesidir. Buraya tıklayarak Regedit kaydını bilgisayarınıza çift tıklayın. Çıkan mesaja onay verip bilgisayarınızı yeniden başlatın. Ekran parlaklığınız manuel olarak sonuna kadar açmış olacaksınız.

Son Olarak!

Unutmayın ki parlaklık ayarınız maksimum seviyede kalacaktır. FN Tuşlarını kullanmak istiyorsanız Casper dayatması olan Windows 8.1 yüklemek veya yeterli bilgiye sahipseniz Windows 10’a yükseltmenizdir. Teknik destek çalışanlarının dahil “O modelde ekran parlaklığı sorunu var. Windows 8.1 yüklemelisiniz” cevabı veren çinde üretilip toplanılıp Casper etiketi vurulan bu markadan uzak durmanızdır. En çok menteşe kıran laptop modellerinde başı çekmektedir. Kasa kalitesi vasat seviyededir! Bizde severdik çizgifilmlerdeki Casper’ı. Bu markayı servis masamızda her gün görene kadar. Casper pişmanlıktır. 🙂

sezgin

1993 doğma büyüme Rizeli! Yeşil ve doğa düşkünü olup sıkı bir hayvan sever. Bilgisayar ile haşır neşir, Web yazılım aşığı, kahve olmazsa olmazı. Karadeniz gibi kimi zaman durgun kimi zaman asabi! Detaylı hakkında sayfam.

2 thoughts to “Casper CHY Windows 7 Bilinmeyen Aygıt Çözümü! (ACPI\PNPB006)”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.