Skip to main content
H1Z1 FPS Arttırma ve Çimenleri Kapatma

H1Z1 Gereksiz Efektleri Kapatma ve FPS Arttırma!

Merhaba arkadaşlar H1Z1 oyunu Alfa sürüm olduğu için! (Nezaman betaya veya stabil sürüme ulaşacaksa artık!) Oyunda birçok hata ve eksik olabiliyor. Bunlardan birtanesi de kasmalar ve fps kayıpları. Dediğim gibi oyun şuan için alfa sürüm ama şuanki haliyle bile insanları kendisine çekmeyi başarmış. İlerde çok daha iyi işler yapacağına inanıyorum.

Lafı fazla uzatmadan H1Z1 oyununda FPS Arttırmak için gereken işlemleri özetlemek gerekirse, gölge ve ışık detaylarını kapatmak, yazı kalitesini düşürmekten geçer.

Adım 1

C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\H1Z1 Klasörüne giderek UserOptions.ini dosyasına tıklayarak editörle düzenleyin.

EffectsQuality
TextureQuality
ShadowQuality
FloraQuality
FogShadowsEnable
LightingQuality

Yukardaki değerleri CTRL + F Kombinasyonu ile bularak karşısına 0 değeri verin. Resimde görüldüğü gibi…

H1Z1 FPS Nasıl Arttırılır
UserOptions.ini Dosyası

Unutmayın!

Bu işlemi yaptıktan sonra oyuna girerseniz ayarlarınız otomatikman tekrar eski haline dönecektir! Bunun önüne geçmek için UserOptions.ini dosyasına Sağ TıklayıpÖzellikler‘den Salt Okunur seçeneğini işaretleyip Tamam’a tıklayın. Böylece Oyun bu dosyayı bozamayacaktır.

Sonuç

Oyundaki gereksiz yazı kalitesi, gölge kalitesi, ışık kalitesi gibi opsiyonları kapatarak daha yüksek bir fps elde etmek için ilk adımı attık. Eğer sonuç alamazsanız, bundan sonraki adım sistem özelliklerinizi yükseltmekten geçer.

Keyfini sürün 😉

sezgin

1993 doğma büyüme Rizeli! Yeşil ve doğa düşkünü olup sıkı bir hayvan sever. Bilgisayar ile haşır neşir, Web yazılım aşığı, kahve olmazsa olmazı. Karadeniz gibi kimi zaman durgun kimi zaman asabi! Detaylı hakkında sayfam.

4 thoughts to “H1Z1 Gereksiz Efektleri Kapatma ve FPS Arttırma!”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.