Skip to main content
yurdakul sezgin

Hakkımda

Fark ettimde hakkımda sayfasını nekadar uzun zamandır doldurmamışım. Bu gün de buraya birşeyler karalama ve doldurma isteği doğdu ve ben de elleri sıvayarak bir hakkımda sayfası karalıyorum sizlere.

Çocukluğum

1993 Rize’nin Çamlıhemşin ilçesi doğumluyum. Soğuk sıcak olayına girmek istemiyoruma ama evet soğuk bir mart akşamı doğdum. 🙂 Resimde görüldüğü üzere yeşilin üstünde yeşil ile iç içe büyüdüm! O yüzden olsa gerek doğa sever bir yapım var. Zaten nasıl sevmem ki bu memleketi! Deli saçmalığı gibi 🙂

Doğduğum ilçe ve yörenin verdiği lehçeden dolayı Lazca ile iç içe büyüdüm. Orjinal Laz’ım(!) Günümüzde Trabzon’lunun bile Laz geçindiği durumda belirtmek isterim ki Lazca bilmeyenlerden değil yani 😉

İlk öğretim yılımda yerleştiğimiz Pazar ilçesinde büyüdüm ve hâla orada yaşıyorum. İlköğretim yılları sonunda tanıştığım bilgisayar ile kendimi geliştirmek adına büyük adımlar attım ve lisede ilk web sitemi kurdum. Lise yıllarımda İspanya, Sevilla‘da 1 ay gibi bir süre bulunma ve yazılım eğitimi alma fırsatı buldum. Yazılımla tanıştım ve kendimi geliştirdim. Geliştirmeye devam ediyorum. 2014 yılınd askerlik öncesi bir istanbul serivenüm oldu.

2014 Haziran askerlik öncesi abim ile ortak bestgiyim.com adında bir e-ticaret sitesi kurup, çok emek ve çok zaman harcayarak iyi işler yaptık. Haziran 2014 yılında askerlik için birliğime katıldım, askerliğim sırasında peşinde büyüdüğüm çocukluğumun büyük bir kısmı olan Babaannemi kaybettim. Acı bir olay. Emir altında bunu duymak daha acı oldu.

Askerliğimi ismini geçmesini istemediğim mâlum yerde Gece Ambulans şöförü olarak tamamladım. Gurur verici bir çok olay yaşadığım gibi, hatırlamak istemediğim kötü günler de gördüm 😉 Ama Çok şükür onuru şerefi ile bitti.

Askerlik sonrası ne iş olsa yaparım modunda ve askerlikten kalan piskolojiden sebep evden çıkmayan dönemimde hiç aklımda yokken hayata dört kolla sarılarak taksicilik yaptım.

Yakın zamanda (Mart 2016) bestgiyim.com web sitemizi satarak kendi işimi kurdum. Şuanda kendi işimle ilgileniyor yoğun bir tempoda gecesi ayrı gündüzü ayrı çalışıyorum. Gocunmak veya pes etmek yok 😉 Daima şükür!

Sonuç olarak ben;

Büyük şehirlerin büyük yoğunluklarında boğulan, yeşili ve doğayı seven; yazılım aşığı vede olmazsa olmazları arasında PHP ‘yi biryerlere sıkıştıracak biriyim. 🙂 Hayvanlara karşı merhametli ve sürekli olarak sempati duyan birisi olduğum gibi, hayvanlara karşı hiç bir duygu beslemeyen insanların ruhlarından arınmış olduğunu savunurum.

Karadenizin verdiği ruhhali ile kimi zaman asabi ama çoğunlukta kolay anlaşılabilen biriyim 🙂 Askerlik yıllarımda edindiğim kitap okuma alışkanlığı sonrası sıkı bir Sherlock Holmes hayranıyım. Nekadar yeri bilmem ama yakında yazılarımda da yayınlayacağım üzere güvenli bir silahseverim.

Hepsi bukadar, okuyana ve zaman ayırana teşekkürler.

 

yurdakul sezgin imza