Skip to main content
internetbilisim.net şikayet

internetbilisim.net Kalitesizliği ve Sürekli Gidip Gelen Siteler!

Kendileri ile çok önceden R10 da tanıştım. 2014 yıllarından beri kendileri ile tek parça olmasa da çalıştım. Üyelik bilgilerimde zaten detaylıca resimlerde görülmekte. Hizmet aldığım dönem boyunca yine web sitelerinin düşmesi 5-10dk gidip gelmesine alışıktım. İşin komik yanı siteler kesintiye uğradığında kendi
siteleri dâhi düşüyordu
🙂 Fakat işin böyle yürümeyeceğini anlamamdan ve 2014 yazında askere gitmemden dolayı, üstüne üstük birde e-ticaret sitem olan bestgiyim.com ‘a sahip olmamdan dolayı VDS hizmeti kullanmayı tercih ettik.

Dolayısı ile internetbilisim.net de bulunan reseller hizmetimi netinternet VDS hizmetine taşıdım. 12 ay askerlik yaptım, askerliğim boyunca bestgiyim.com ile yakından ilgilendim! İnanın  netinternette barınan vps hizmetim teknik sorundan dolayı 1 kez sitelerimin aksaklığa uğramadı.

ve bestgiyim.com satılır!

Askerden geldim, bir işe atıldım. Paraya ihtiyacım oldu. Üzülerek de olsa eticaret sitem olan, gecelerdir emek verdiğim ve biryerlere getirdiğim bestgiyim.com satılır. (alana da satanada hayırlısı olsun) Artık VDS hizmeti ve aylık ödediğim 120TL ek küfletti benim için. Tekrar reseller arayışına geçtik.

Çile Başlar!

Çile burda başladı, tekrardan internetbilisim.net den 1 adet reseller aldık.

internet bilisim hizmetleri

Aldık almasına da; almaz olaydık da dedik. 1 Ay içerisinde tam tamına 3 kez mysql hizmeti düştü. Şaka gibi! Düşünsenize kurumsal ve şahsıma ait olan sitelerin tamamının veritabanı ilişkisi kesilmiş vaziyette.

Durumu kendilerine ticket atarak mysql servislerini durduğunu belirtmeme rağmen herhangi bir sorun olmadığını ve sitelerin açık olduğunu söylediler bana. İşin komik yanı gerçekten siteler geliyordu ticketten sonra! Amma kendileri düzeltip yazıyorlardı amma kendiliğinden geliyordu, o kısmını bilmiyorum. Savunduğum nokta şu! Facebook değil burası, karı kız peşindeyken hadi internetbilisim den reseller alalım demedik biz. Yazılımcıyım! Gelirli e-ticaret sitem var, müşterilerimin sitesi var! Bir hizmetin mysql servisi durdumu durmadımı karar veremeyecek biri değilim ben ennihayetinde.

internetbilisim ticket

Kendilerine durumu bildirdim ama ilgilenilmedi 🙂 Sorun olmadığı savunuldu bana. Bunu duyduğum zaman “Bir dahakine görüşürüz” dedim kendi kendime yalan yok. Öyle ya mysql gitti diyorum. Sitelerin açık diyorsunuz çocuk kandırır gibi ve yine ben yalancı durumuna düşüyorum!

internetbilisim yine down!

Nitekim yine dediğim oldu 🙂 dün yani 14 Nisan Perşembe günü sitelerim sabah saatinde SQL hatası verdi. Tüm sitelerimin veritabanı yine ulaşılamaz hâle geldi. İstediğim de bu idi zaten. Madem ben ticket atıp servisler düştü dediğimde sizler “Loglarda göremiyorsunuz” ve yalancı durumuna düşüyorum, buna 3. kişiler karar versin diyerek r10.net hosting şikayetler kategorisine konu açtım.

Seyirciye oynamalar o noktada başladı! Yine loglarda sorun gözükmediğini savundu önceki 2 mysql hatası ile ilgili. Dünki kesinti ise PLANLI imiş! (yersen) Çok firma ile çalıştım planlı çalışma yapıp da sitesi üzerinden veya mail yolu ile kesintiyi bildirmeyen firma ilk kez internetbilisim.net’i gördüm.

Sonuç

Konu üzerindne resimlerle her türlü cevabı verdim! Her türlü kesintiyi kendisine ve diğer üyelere kanıtladım! Yalakçısı geldi konuyu sildi. Direk moderatöre de pm attım kim oluyorsunda konumu siliyorsun diye. Ona da giydirdim! 1 Ay forumdan uzaklaştırıldım. Umrumda mı? Tabiki değil! Hemde hiç ama hiç değil! Sadece o yandaş moderatörü real hayatta olursa bulabilirsem (ki uğraşıyorum) üşenmeden Rize’den kalkıp tanışmaya gideceğim 🙂

internetbilisim hizmet durumu

 

Üstteki resimde kendilerine kesinti ile ilgili attığım ticketler detaylıca görülmekte. Kıssadan hisse! internetbilisim.net sitelerine sahip çıkamayan rezil ve rezalet bir firma. Çalışmayı düşünürseniz birkaç kez düşünmenizi hatta hiç düşünmemenizi tavsiye ederim. R10 Forumunda moderatör yandaşı olmasa ne yapacak bende bilmiyorum.

 

internetbilisim facebook şikayet

 

Facebook üzerinden bir çok kullanıcıda içini dökmüş durumda. Bende bir Review notu bıraktım bırakmadım desem yalan olur 🙂 Ama facebook yanısıra en çok dikkatimi çeken 18 gün önce şikayetvar.com üzerinden Internetbilisim.net Müşteri Dosyalarını Başkaları İle Paylaşıyorlar. isimli başlık oldu.

 

şikayetvar internetbilisim

Allah büyüktür hak yiyenin yanına kalmaz elbette 😉

sezgin

1993 doğma büyüme Rizeli! Yeşil ve doğa düşkünü olup sıkı bir hayvan sever. Bilgisayar ile haşır neşir, Web yazılım aşığı, kahve olmazsa olmazı. Karadeniz gibi kimi zaman durgun kimi zaman asabi! Detaylı hakkında sayfam.

2 thoughts to “internetbilisim.net Kalitesizliği ve Sürekli Gidip Gelen Siteler!”

  1. O kadar araştırdığımı düşünüyordum r10 da öve öve bitiremedikleri firma, hepsi mi yaltakçıymış. reseller paketi aldım r10 kampanyası 1.paketi denemek için aldım lets encrypt vs oh ne güzel dedim, sorunsuz bir kaç ay çalıştı, sonra ne olsa iyidir CPU kullanımı aşıldığı için site kapandı, yedeklemek için açtırdım seyahat halindeydim yedekleme fırsatım olmadı açıkçası 1 ay içerisinde 10-15 sayfa olan wordpress ne yapabilir ki lisanslı tema, lisanslı eklentiler kullanıyorum dedim kendi kendime sonra müşteri ile sorun yaşayınca VDS / VPS yükseltme yapayım dedim. Döviz kurları dolayısı ile bütçem yetmedi yükseltme yapamadım iyi ki de yapmamışım 2.pakete yükselttik ek ücret ödeyerek keşke farklı bir firmaya gitseydim. Şimdi mining işlemi dolayısı ile suspend sitelerim ve her host hesabında yüzlerce php txt js dosyaları üretiyor kendi kendine ve bunların içerisinde yüzlerce landing içerikleri de var.

    KISA LAFIN ÖZETİ : Bin nasihatten bir musibet yeğdir. diye boşa dememiş atalarımız.

    EĞER BU SAYFADA İSENİZ VE AKLINIZIN UCUNDA AZICIK AMAAN NE OLACAK ESKİ MAKALE DÜZELMİŞTİR FALAN DİYE DÜŞÜNMEYİN DİYE YORUM YAZIYORUM. Klişe laf ama hiç bir foruma siteye yorum yapmam normalde ama ben de askerlik dolayısı ile bütçe sorunu yaşadım ve hızlı ucuz çözüm olarak internetbilisim.net ‘i denedim.
    Sonuç = ÇÖPE GİDEN EMEK – ÇÖPE GİDEN ZAMAN – ÇÖPE GİDEN PARA.

    1. Geçirdiğiniz bu acı tecrübe için üzüldüm. Zamanında bizde bu adamlardan sebep 7 gün forumdan uzaklaştırma aldım. Birileri birilerin omuzcusu. SAKSOCUSU. Ben yazarken utanmıyorum 28 yaşındayım Rize’de bilgisayar ve telefon işi yapan esnafım. Bazıları ulaşabildiğim uzaklıkta ve konumlarda olsalar acı bedeller ödetirdim ama burdan sövmek kalıyor sadece bize. Allah bunlara omurgası dik yaşamayı nasip etsin. Ne diyim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.