Skip to main content
Tropico 4 Türkçe Yama Çıktı

Tropico 4 Türkçe Yama Çıktı, İndirin!

Şehir inşa etme ve yönetimi ile ilgili oyunlara oldum olası ilgi duymuşumdur. Askere gitmeden önce koyu bir SimCity oyuncusuydum. Tam olarak yine askere gitmeden önce Tropico ile tanıştım. Oyunun grafikleri, adada geçmesi, müzikleri herşeyi beni etkilemişti. Fakat oyunun türkçe yaması olmakzısın denemek istemedim. O gün bu gündür yama ile ilgili, yalan haberler ortaya atıldı, çıkmayacağı söylendi. Hatta askerden döndüğümde bir youtube videosu altında serzenişte bulunarak, “Askere gitmeden çıkacaktı, askerliğimi bitirdim hala çıkacak” şeklinde yorumda bulundum.

Bu gün baktığımda yamanın çıkmış olduğunu gördüm, içimi bir sevinç kapladı diyebilirim. İndirdiğim yama boyutunun 900mb gibi bir dosya olduğunu gördüğümde neden bukadar uzun sürdüğünü az çok anlamış oldum diyebilirim.

Tropico 4 Türkçe Yama İndir

Öncelikle vurgulayarak söylemek isterim ki bu türkçe yama Ada Yapım ‘a aittir. Yamayı indirmek için direk bağlantı vermek yerine ilgili gurubun sitesine yönlendiriyorum arkadaşlar sizi buradan güncel sürüm çıktığında indirebilirsiniz bu şekilde. Ada Yapım ‘ın sitesine girerek türkçe yamayı indirebilirsiniz. (Konunun ortalarına doğru inerseniz linkleri göreceksiniz.) Türkçe yamanın kurulumu ile ilgili video‘ya yine aynı bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Benden küçük bir not

Dürüst olmak gerekirse yamanın çıkmayacağını düşünmüyor değildim. Fakat bu gün yamanın çıkmış olduğunu gördüğümde buradan Ada Yapım ‘a bir teşekkür gereği duydum. Böyle bir işi üstlenip, üstesinden geldikleri için kendilerine buradan teşekkür ediyorum. Oyun şuanda indiriliyor kurulum sonrası ekran görüntülerini paylaşacağım.

Güncelleme

Evet arkadaşlar, oyunun kurulumu ardından test etme fırsatı buldum. Oyunun türkçe yama başarısına not verecek olursam %100 aldı diyebilirim benden. Oyundaki her türlü detay düşünülmüş, oyun geçişlerine kadar türkçe yapılmış yetmemiş yerli birçok yazarımız ve liderimizin sözleri eklenmiş. Türkçe yama ile birlikte küçük bir süpriz de yapılmış. Eğer oyun girişinde introyu tamamen izlerseniz, belediye binasından içeri girip odanıza girdiğiniz anda bir askerin türkçe karşılaması ile karşılaşabilirsiniz 🙂 Zafer için ananas diken arkadaşımızın sesini hemen tanıdım. 😀 Tekrar burdan Ada Yapım’a teşekkürlerimi ve tebriklerimi iletiyorum. Birçok kişinin yapamadığı bu zor işin üstesinden gelmişler.

sezgin

1993 doğma büyüme Rizeli! Yeşil ve doğa düşkünü olup sıkı bir hayvan sever. Bilgisayar ile haşır neşir, Web yazılım aşığı, kahve olmazsa olmazı. Karadeniz gibi kimi zaman durgun kimi zaman asabi! Detaylı hakkında sayfam.

13 thoughts to “Tropico 4 Türkçe Yama Çıktı, İndirin!”

 1. Gökhan caner yazınca benimde birşeyler söyleyesim geldi.

  İlk önce Elinize sağlık! Mis gibi yazı olmuş. Şu konu başlığındaki resmi ise çok sevdim. Ne güzel yapmışsın. Çok hoş, hoş klas olmuş.

  İlerleyen bölümlerde nice güzellikler var. O bölümlerinde resimlerini paylaşırsan sevinirim. Çünkü diğer arkadaşları bilmem ama ben çok sevdim. Yakında yeni bir güncel paket yayınlıyoruz. Bu pakette orjinal hali olacak. Ancak Türkiye ve Türk Yapısı korunacak.

  Ama ilk hali gibi olacak. Bu da beğenmeyenler için yapılıyor. 5-10 kişi bile olsa bizim için herkes değerlidir.

  Bir hassa, bizi bu denli güzel ve iyi tanıtan SİZ!

  Ayrıca birçok oyunseverde bizim için değerlidir. Umarım, gelecekte birgün bizimde böyle güzel ve içerikli oyunlarımız olur. Tekrardan Teşekkürler!

  1. Selam özgür,
   Öncelikle yorumun için teşekkürler. 🙂 Tekrar belirtmek isterim ki bu yamayı oyun severlerle buluşturduğunuz için çok teşekkürler.

   Fazla birşey yaptım sayılmaz blogumdan bir teşekkür yazısı ve tanıtım yaptım hepsi bu. Başarı tamamen sizin, güncellemeler ile ilgili blogunuzu takip edecegim. İlerleyen bölümlerde ekran görüntüsü eklemeyi de ihmal etmem.

   Bu uzun ve güzel yorumun için teşekkürler.
   (Cepten yazildi)

 2. Yamada çok hatalar var. Yapılan bazı tercihler yanlış sıralamaya takılmış. Dostluklardan birini boz diyor, kötülediğin ülke dahada dost oluyor 🙂 Bunun gibi birçok hata var.

  1. Bulduğunuz hataları listelerseniz bu şekilde yapımcı arkadaşlara iletebilir güncellemede düzelmesini sağlayabiliriz 😉

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.