Skip to main content
Windows 7 Açılış Şifresi Parola Kırma

Windows 7 Açılış Şifresi Kaldırma (Kırma)

Günlük kullanımda hepimizin başına gelebilmekte unutulan veya kaybettiğimiz parolaların uğraştırdığı cihazlar. Her nekadar akıllı telefon parolaları daha çok unutlsada windows notebook vea masaüstü bilgisayarlarımızdada bu sorundan dolayı muzdarip olabiliyoruz. Sadece 1 adet windows usb bellek aracılığı ile unuttuğumuz parolaları nasıl sıfırlayacağımızı gelin hep birlikte öğrenelim.

  • Öncelikle USB belleğe herhangi bir Windows 7 imajı yazdırın,
  • Bu belleği bilgisayara takın ve açılışta Boot Menüden USB Üzerinden önyükleme yapın,
  • Mause ve Arka plan erkanı geldiğinde Shift + F10 tuşları ile komut penceresini açın.

Ardından açılan komut satırına sırası ile;

cd ..
cd Windows
notepad.exe

Notepad.exe yazıp enter dediğiniz anda not defteri açılacak ekranımıza. Açıldığı andan itibaren Not Defterinin Köşesinden Dosya – Farklı Kaydet yolunu izliyoruz. C:\Windows\System32 Dizinine iniyoruz, Dosya adı yazılan alanın sağından dosya formatı kısmını tüm dosyalar yapıyoruz ve Utilman.exe yi Utilman2.exe yapıyoruz. Ardından cmd.exe dosyasının adını ise utilman.exe

Bu işlemi yaptıktan sonra zor kısmı başardık demektir bilgisayarımızı yeniden başlatıyorus usb belleğimizi sökerek. Normal bilgisayar açıldığında bizden parola istenilen pencerenin sl alt kısmında erişim yöneticisine tıklayın.

Komut Penceresi Açıldığında,

net user komutu

ile kullanıcıları listeleyin ve şifresini değişeceğiniz kullanıcı adını öğrenin,

net user kullanıcıadı şifreburaya

Bu satır ile yeni şifre belirlemiş olduk. Belirlediğimiz şifreyi yazarak windowsumuzu açabiliriz. Utilman ve cmd dosalarının adını değiştirmek için 1. adımı tekrarlayarak işlemin tersini yapabilirsiniz.

sezgin

1993 doğma büyüme Rizeli! Yeşil ve doğa düşkünü olup sıkı bir hayvan sever. Bilgisayar ile haşır neşir, Web yazılım aşığı, kahve olmazsa olmazı. Karadeniz gibi kimi zaman durgun kimi zaman asabi! Detaylı hakkında sayfam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.