Skip to main content
Yandex Otomatik Mail Yönlendirme

Yandex Gelen Mailleri Otomatik Yönlendirme

Günümüzde internet ile az çok ilgilenen herkesin birden çok mail adresi var. Özellikle birden çok web site sahibi iseniz ve bunların birer mail adresi var ise herbirini kontrol etmek biraz zahmetli oluyor.

Bir önceki yazımızda WHM ile Yandex Disk’e Otomatik Yedek Alma konusunu ele almıştık. Bu gün ise yandex mail adresimize gelen mailleri otomatik yönlendireceğiz.

Yandex Mail Yönlendirme

Öncelikle mail.yandex.com.tr adresinden mail adresimize giriş yapalım. Ardından sağ üstte bulunan Dişli ayarlar simgesine tıklayarak E-postaların işlenme kuralları‘na tıklayalım.

 

Yandex Mail Filtre Oluşturma

 

Gelen ekran gayet sade ve anlaşılır. Burda pendik madamnet kartal madamnet anadolu yakasi madamnet yapılan en büyük hata Adım 2’deki Eğer kısmını kaldırmamak. Adım 1 den spamlar hariç eki olan veyan olmayan tüm postaları seçtim ben. Adım 2 de ise filtre oluşturmayacağımız için sağdan X ‘e tıklayarak, o alanı kapatın. Adım 3 ‘de Devam et diyerek e-posta şifrenizi girerek şu adrese yönlendiri seçip e-posta adresini yazın.

Dipnot!

Adım 2 de bulunan filtreyi sağdaki X’den kapatmayı unutmayın. Resimde spamlar dahil olarak seçilen adım 1 yanlış olmuş malesef. Spam mailleri gönderemezsiniz bu yüzden spamlar hariç seçmeyi unutmayın. Ayrıca web siteniz üzerinden Yandex kurumlar için Mail servisi alıyoruz! ilgili yazımız ilginizi çekebilir.

Hepsi bukadar. 😉

sezgin

1993 doğma büyüme Rizeli! Yeşil ve doğa düşkünü olup sıkı bir hayvan sever. Bilgisayar ile haşır neşir, Web yazılım aşığı, kahve olmazsa olmazı. Karadeniz gibi kimi zaman durgun kimi zaman asabi! Detaylı hakkında sayfam.

One thought to “Yandex Gelen Mailleri Otomatik Yönlendirme”

  1. bu ayarları yaptıktan sonra gelen mailleri yönlendirmesi yapabiliyoruz ama gönderilen mailler yönlendirme yaptığınız adrese gelmiyor bunu nasıl çözebiliriz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.